Wege kuchnia

Zapraszamy miłośników kuchni wege i nie tylko do skorzystania z naszej oferty kulinarnej. Podczas pobytu jest możliwość zamówienia dwóch posiłków składających się ze śniadania oraz ciepłej kolacji jednodaniowej.

Oto przykładowe zestawy posiłków, które codziennie są zmieniane żebyście mogli doświadczyć różnorodności kuchni wege:

  • śniadanie
    (owsianko-jaglanka na ciepło + wege pasztet + pomidor, ogórek + chleb swojski na zakwasie + ajwar + masło z pesto czosnku niedźwiedziego + herbata ziołowa)
  • ciepła kolacja jednodaniowa
    (ziemniaki z koperkiem + wege kotlet + surówka + herbata ziołowa)

Cena za śniadanie wynosi 40 PLN za osobę.

Cena za ciepłą kolację jednodaniową wynosi 50 PLN za osobę.

W sezonie letnim większość produktów pochodzi z naszego ekoogrodu a herbaty stworzone są z kompozycji łąkowej. Wszystko przygotowywane jest na bieżąco od podstaw by zachować świeżość, wartości odżywcze oraz smaki i aromaty potraw.

Nasi goście mają również możliwość sami przygotować sobie posiłki w osobnej kuchni która jest do ich dyspozycji. Wyposażona jest we wszystkie niezbędne urządzenia i akcesoria kuchenne: lodówka z zamrażarką, kuchenka gazowa z piekarnikiem, patelnie, garnki, miski, sztućce, talerze, kubki, szkło itp. Kawosze z pewnością ucieszy ekspres, w którym mogą przyrządzać swoje ulubione kawy. Zarówno fani kawy jak i herbaty mogą korzystać z nich do woli, ponieważ wliczone są w cenę pobytu.

Ogród

Prócz gotowania i miłości do koni, jest jeszcze jedno zamiłowanie gospodarzy. A jest nim ogród. Nie byle jaki bo w pełni ekologiczny. Znawcy wiedzą, że o taki ogród dba się zupełnie inaczej. Nie ma oprysków chyba, że te naturalne które przygotuje się samemu. Sadzonki od malutkiego ziarenka są przygotowywane już od lutego aby wsadzić je gdy przyjdzie na to odpowiednia pora. Pielęgnacja ogrodu to prawie całoroczny etat.

Aby zebrać plony potrzeba zaangażowania, czasu i cierpliwości. A przede wszystkim radości do tego co się robi. Taki właśnie jest ogród w Zadnich Łukach. Stworzony z miłości do własnych, najwyższej jakości warzyw, owoców, różnorodnych roślin które zachwycają eksplozją smaków nas i naszych gości. Zapraszamy do wspólnego odkrywania tych smaków podczas pobytu w naszym siedlisku. Chętnie podzielimy się wiedzą o uprawie którą na bieżąco zgłębiamy. Może i Ty, tak jak i my kiedyś zainspirujesz się stworzeniem swojego własnego, Tajemniczego Ogrodu?