Atrakcje turystyczne Bieszczad

Bieszczady stanowią najdalej na wschód wysuniętą część polskich Karpat. Najwyższy szczyt - Tarnica osiąga wysokość 1346 m.n.p.m., czyli nie są to powalająco wysokie góry, ale nie to jest tutaj najważniejsze. Urokliwe stare cerkiewki, pochylone krzyże, nieskażona przyroda, bogaty świat zwierząt i pasma górskie ciągnące się kilometrami. Na tutejszych ścieżkach nie napotkasz wiosek, turyści nie pędzą tu gromadami. Docenią to wędrowcy miłujący spokój i prawdziwe piękno gór.

Szlaki turystyczne

Bieszczady mają wiele szlaków turystycznych, przeznaczonych do wycieczek pieszych lub rowerowych. Wybierając się na konkretny szlak, koniecznie należy mieć przy sobie mapę, w razie zboczenia z trasy. Szlaki w Bieszczadach są dość dobrze oznakowane, różnymi kolorami. Są szlaki łatwiejsze, o łagodnych podejściach, ale są i też takie, które mogą okazać się prawdziwym wyzwaniem.

Zapora w Solinie

Solina jest najwyższą betonową zaporą wodną oraz największą budowlą hydrotechniczną w Polsce. Jej wysokość wynosi 82 metry, a długość 664 metrów. Jezioro Solińskie nazywane jest "bieszczadzkim morzem". Otoczone wzgórzami jezioro słynie ze zmienności kierunku wiatrów, co dla wielu żeglarzy jest nie lada wyzwaniem.
www.solina.pl/zwiedzanie-zapory/

Kolejka Bieszczadzka

To jedna z największych atrakcji w Bieszczadach. Kolejka kursuje z Woli Michowej do Smolnika, głównie w okresie wakacji, ale można zamówić przejażdżkę kolejką także w innych porach roku. Na specjalne życzenie na kolejkę bieszczadzką może napaść szajka konnych bandytów "Bandy Krzycha". Informacji o rozkładzie i cenach biletów na stronie:
www.kolejka.bieszczady.pl

Zabytki architektury drewnianej

Drewniane cerkwie, zabytkowe kościołki i piękna zabudowa wiejska. Spotkać można także stare dworki oraz obiekty zabytkowej techniki.

Wyciągi narciarskie

Zapraszamy na narty w Bieszczady, to świetne miejsce, by zaznać białego szaleństwa.

zobacz więcej: Atrakcje naszej okolicy